| naaki887 a întrebat:

Salut, de aproximativ o saptamana mi-am dat peste cap somnul, astfel fiind treaz noaptea si adormind ziua (pe la 12). Am incercat sa nu dorm o zi insa adormeam tot timpul din cauza oboselii. Aveti vreo idee cum as putea sa-mi reglez somnul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mafiotu007 a răspuns:

Pai sunt 2 modalitati prin ati regla somnul.Prima ar fi sa te culci la ora 21-23, mai grea aceasta metoda, poti sa o faci daca bei inainte cu o ora de culcare un pahar de lapte si devii putin obosit, dar repet, aceasta metoda este mai grea.

Sau a doua metoda, sa te culci la ce ora te culci de obicei 12+, si sa te trezesti la ora 6-7 si incearca sa faci asta timp de cateva zile, si iti vei regla somnul la 22-23 sau de cat ai tu nevoie.