| Hehehahah a întrebat:

Salut. Am 16 ani și am fractură de încheietura radius 1. Este grav? Am avut mâna în ghips 3 săptămâni. Acum la o săptămână de când mi-am scos-o din ghips simt că e mai bine in fiecare zi și că pot sa fac din ce in ce mai multe mișcări cu ea. Totuși, am forțat -o puțin de tot ieri și deja azi aveam mici dureri. Este normal? Apropo, am un unghi destul de mic in care pot sa "sucesc" mâna... Sper sa nu rămân așa tot timpul. Am făcut câteva exerciții și parcă pot din ce in ce mai mult sa "îndoi" mâna sau nu știu cum as putea spune. Când mișc mâna mai simt pe acolo niște mișcări laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este normal.

| Hehehahah explică (pentru sadrian46):

Întrebarea mea e daca voi mai avea vreodată mobilitatea ca înainte sau daca va dispărea durerea aceasta pe care o am când mișc mana și ajung cam unde se poate maxim să o îndoi etc

| sadrian46 a răspuns (pentru Hehehahah):

Nu.

| king5151 a răspuns:

Nu e normal... e EXTREM de normal, in maxim o saptamana nu mai ai nimic, dar nu o mai forta pana atunci.

Răspuns utilizator avertizat