| xRobertx a întrebat:

Ieri m-am lovit la o alunita si mi-a curs mult sange..era rosie acuma s-a facut maro... e la fel de mica ca atunci mentionez ca, cu 3 zile inainte m-am lovit la tuns acolo...Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Cancerul nu se dezvolta atat de repede.
Are nevoie de cel putin o luna (si asta in forma sa agresiva).

Pentru linistea ta, du-te la medicul dermatolog. Daca alunita este intr-un loc in care te deranjeaza, scoate-o. Este o operatie simpla.

Repet, cancer-ul nu apare doar de la faptul ca ti-ai rupt alunita. Mai sunt si alti factori care apar pe acolo, stres, alimentatie nesanatoasa, poluare execesiva, radiatii UV din fericire, sunt mai multe.

Nu merita sa te sperii aiurea.

3 răspunsuri:
| ChrissD a răspuns:

Trebuie sa consulti un medic pentru ca este posibil sa se infecteze...

| cristimihailov a răspuns:

Sa mergi la doctor daca tii neaparat sa ti-o scoata.

Sau sa stai linistit mai departe.

| xRobertx explică (pentru cristimihailov):

Da ma dar sia schimbat culoarea si daca e vreun cancer.

| cristimihailov a răspuns (pentru xRobertx):

Cancerul nu se dezvolta atat de repede.
Are nevoie de cel putin o luna (si asta in forma sa agresiva).

Pentru linistea ta, du-te la medicul dermatolog. Daca alunita este intr-un loc in care te deranjeaza, scoate-o. Este o operatie simpla.

Repet, cancer-ul nu apare doar de la faptul ca ti-ai rupt alunita. Mai sunt si alti factori care apar pe acolo, stres, alimentatie nesanatoasa, poluare execesiva, radiatii UV din fericire, sunt mai multe.

Nu merita sa te sperii aiurea.