| Gatsby a întrebat:

Hei! sunt foarte tulburata. Am mainile foarte foarte foarte aspre si ma dor foarte tare, narile mi se usuca foarte tare, pielea mi-e crapata, gura se usucaa foarte repede si cand ma spal pe maini mi se inrosesc si mi se face alergie. Ce sa fac# ce am# am inceput sa beau de astazi 2 litrii de apa ca sa ma hidratez dar vreau si alte solutii. Sa stiti ca am incercat si cu crema dar degeaba! o fi vreo problema dermatologica# si cum ramane cu narile si cu gura care se usuca foarte repede# ajutati-ma va rog! as putea merge la doctor dar nu stiu daca e ceva serios si nu vreau sa merg degeaba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Iti recomand sa consulti un dermatolog. Nu e bine sa amani cand e vorba despre asa ceva. Nu rezolvi pe forum o asa problema. Este de natura medicala, si nu e ceva simplu deloc.

| Gatsby explică (pentru FemeiaPisică):

Si cu nasul si gura cum ramane#

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Orice are legătură cu sănătatea este foarte serios, deci nu crede că dacă mergi la medic este degeaba, doar un medic specialist i ti poate pune diagnosticul corect, păi ai incredere să te tratezi după sfaturile date de userii TPU, care nu sint medici? Mergi urgent chiar la medic. Multă sănătate.

| Gatsby explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu stiu, poate e ceva comun care li se intampla mai multora si nu am motive sa ma ingrijorez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu pui un vas de apa langa calorifer ca sa poti respira?
acum vad ca sunt si eu la fel

| Gatsby explică (pentru anonim_4396):

Bine zis!winking Iinteligent raspuns!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gatsby):

Vorbeam seriossad
ma trezesc fara sa pot respira cand aerul devine prea cald

| Gatsby explică (pentru anonim_4396):

Naspa

| Dayuuum a răspuns:

Du-te la doctor! Nu mai sta pe ganduri. Asa ceva nu este normal. Este clar ca ai o problema mai mult sau mai putin grava. Oricum, nu trebuie neglijate astfel de lucruri. Iti recomand sa te dai cu crema hidratanta, sa bei apa si sa te speli doar cu sapunuri care hidrateaza pielea. Oricum, du-te la doctor ca nu te duci degeaba