| Sarraa97 a întrebat:

Heei. Chiar daca beau energizant seara daca ma pun in pat tot pot sa dorm. De ce nu isi face "efectul"? Este bine sau raau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce bei tu este energizant doar cu numele.Nu mai bea pentru ca au tot felul de chimicale care dauneaza sanatatii.

| Adry05 a răspuns:

E ca si cu Cola, pe unii ii agita si le strica somnul altii n-au nicio treaba. Probabil n-apuca sa-si faca efectu pana adormi tu sau nu e buna firma

| RainmakerX a răspuns:

Buna! Nu isi face efectul intrucat energizantele sunt numai chimicale care au acel efect de a te "energiza" daca nu esti obisnuita cu ele. Si eu sunt la fel ...nu au efect asupra mea. De ce? Simplu, intrucat corpul tau s-a cam obisnuit cu acele chimicale, deci nu prea isi mai fac efectul. Este bine si rau in acelasi timp.
Este rau intrucat se vede ca ai baut multe chimicale din acestea la viata ta, nu ca eu nu as fi facut-o...
Este bine intrucat este naspa sa nu poti sa adormi...

Este doar parerea mea.
Bafta!

| CarinaElena a răspuns:

Nu e de raulaughing)