| KaiSmile27 a întrebat:

De ce uneori după ce fac dragoste am o stare de nervozitate, oboseala mentală? Și trebuie sa beau un energizant sa îmi revin sau sa dorm

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Dupa ce faci dragoste mananca ceva, bea o cafea, apoi intinde-te, nu strica 30 de minute de relaxare dupa actul sexual.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca este deja dependent de zahar si cand nu iti iei energizantul ala cu zeci de lingurite de zahar, iti scade glicemia si atunci te apuca nervii si starea de oboseala, mai ales ca-i dupa un efort fizic.
Deci, nu sexul da stare de nervozitate, ci lipsa zaharului din corp si creier.

| Aditu94 a răspuns:

Buna, problema are la baza o singura rezolvare, anume sa te odihnesti ca sa fii cu mintea odihnita si limpede. Cauzele de esti in situatia asta se datoreaza stresului cotidian, stresul de la munca, stresul propriu zis ca iti faci griji in ce priveste actul intim ca totul sa fie perfect, oboseala acumulata si starile de nervozitate. Ce recomand eu este sa faci dragoste cand esti odihnita, nu nervoasa si cred ca te-ar ajuta enorm niste efrrbescente cu magneziu si calciu. Energizantele nu sunt sanatoase din punct de vedere al sanatatii. Energizantul iti ofera un boost de energie pentru scurt timp, iar cafeaua doar te revigoreaza, asa ca cel mai bine este sa dormi, sa te odihnesti si cand vei fii suficient de odihnita, vei avea posibilitatea sa faci chesti si lucruri fara stres.

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Fara energizante, nu e o idee buna sa le utilizezi!

| luiza247 a răspuns:

Toți acești factori* scuze pentru greșeală