| bybyandreea a întrebat:

Este vreo sansa sati schimbi culoarea ochilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Exista o procedura chirurgicala prin care se injecteaza un pigment in iris, dar se face doar in mexic, e ilegala in restul lumii si exista riscul ca pacientul sa isi piarda vederea.

| IMC90 a răspuns:

Lentile de contact...

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Dap,folosind lentile de contact coloratehappy

| anutza a răspuns:

Da cu lentile de contact colorate

| elenyss a răspuns:

S-a speculat ca da, cica ar fi aparut o solutie injectabila care schimba culoarea irisului. Ma indoiesc de procedura si probabil are si efecte negative. Nu mi-as risca vederea pentru nimic in lume!

| DrunkenRat a răspuns:

In photoshop.

| Lɑяisɑ a răspuns:

Da exista! Solutia sunt lentilele de contact! Cand le pui iti schimba culoarea ochilor.http://www.lentilecontact.ro/index.php?page=info.detalii&id_info=9

| sweetdyana18 a răspuns:

Lentile de contact...

| bybyandreea explică:

Cu lentile

| DoReMi a răspuns:

Buna! Exista doua solutii:
1.o substanta care poate schimba culoarea ocilor(dar nu sunt sigura)
2. lentile de contact
Te sfatuiesc sa nu le folosesti, iti poti strica vedera!

| CryssTyna101 a răspuns:

De fapt este o iluzie

'Vraja pentru schimbarea ochilor este doar o iluzie.Pentru schimbarea ochilor trebuie sa apara o schimbare in interior deoarece ochii sunt oglinda sufletului.

Steps:Inchide ochii.Umpleti mintea cu culoarea actuala a ochilor tai.Treptat schimba culoare in cea pe care o doresti.Vizualizeaza cum acea lumina ca o raza trece prin ochii tai shimbandu-le culoarea.Vizualizeaza ochii primind culoarea. Tine aceasta vizualizare cel putin 15 minute.Se repeta pentru a nu-si pierde din putere.Pentru cei care te cunosc foarte bine nu prea va avea efect deoarece este fascinatie, dar pentru straini va avea.'

fundaA?

| DianaJapan a răspuns (pentru CryssTyna101):

Buna! Thoamne...am incercat si eu metoda pe care ai spus-o si chiar a mers.Cum e posibil?

| EdwardEddy a răspuns (pentru CryssTyna101):

Spune-mi te rog site-ul de unde ai luat textul.Am mare nevoie