| VladMarian77 a întrebat:

Este cineva aici care a avut covid si a fost vindecat sau inca este in izolare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am doar 2 cunoștințe care au avut și s-au vindecat și în prezent unde lucrează mama mea a început un focar...

| VladMarian77 explică (pentru Adry05):

Lucreaza in Romania?

| Adry05 a răspuns (pentru VladMarian77):

Da

| NLS a răspuns:

N-am avut, slava domnului.
Am un coleg de munca, a avut încă de la începutul lunii aprilie, ii mai funcționează cam 30% din plămâni, astfel ca mai mult de 15 pași nu poate sa facă, a ajuns în scaun cu rotile.
E încă la recuperare, și nu sunt semne vizibile ca va mai desfășura o viata normala.

| VladMarian77 explică (pentru NLS):

Cam ce varsta are?

| Anonima163333 a răspuns:

Unchiul meu a avut Covid-19 si s-a vindecat, a mers la spital si a stat cam o saptamana.

| Rux2000 a răspuns:

Eu n-am avut dar a avut un prieten apropiat însă nicio simtopma.

| VladMarian77 explică (pentru Rux2000):

Si acum cum se simte?

| Rux2000 a răspuns (pentru VladMarian77):

Normal, acum este nagtiv însă când a fost depistat pozitiv se simțea normal ca și acum

| VladMarian77 explică (pentru Rux2000):

A fost internat in spital? Daca da, ce a facut acolo mai exact? Poate is mai ciudate intrebarile dar am asa niste simptome ciudate si maine dimineata ma duc la medicul de fam sa vad ce imi spune. Sunt cam ingrijorat de virusul asta sincer si de ce i prin spitale.

| Rux2000 a răspuns (pentru VladMarian77):

Asta s-a întâmplat aici în Germania. Nu a avut niciun simptom și a stat în izolare atâta tot, nu a fost la spital, nu s-a simțit rău nu nimic. Și din cauza asta mulți de la firma a trebuit sa stea în izolare printre care și eu și soțul meu care am fost negativi la toate cele 4 teste de fiecare? Când am aflat ca sunt mulți infectați în firma am început sa ma simt rău și parca simțeam toate simptomele descrise pe la știri dar după 2 zile mi-au trecut cred ca erau din capul meu. Nu te speria, este foarte bine ca te duci mâine la doctor, poate sa fie o simpla răceală ci nu covid. Îți doresc multă multă sănătate

| VladMarian77 explică (pentru Rux2000):

Multumesc mult, asemenea!