| Vlach a întrebat:

De vineri dimineata am avut diaree si am tinut regim,de doua zile scaunele au devenit rare (cam un scaun pe zi) si aproape normale, avand in vedere ca vineri am avut cam 12 scaune,sambata am fost la spital, am avut doar 7 scaune,luni un scaun sau doua,marti unul,astazi unul,intrebarea mea este: cat timp ar trebui sa mai tin dieta? Am inceput sa adaug mancaruri normale dar totusi,pot incepe sa ma mananc orice? Daca nu,cam cand as putea? Precizez ca am mancat diverse dulciuri,cereale cu lapte, mezeluri si nu am nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| qest11 a răspuns:

Evita dulciurile si laptele pe viitor. Daca faceai un ceai de menta pe care sa-l bei in loc de apa vreo 2-3 zile, era si bio, si scapai mult mai rapid si fara spitale. Nu face furazolidonul ce poate face ceaiul de menta. Scopul "medicamentelor" e sa dea impresia de vindecare si sa ne faca sa fim tot mai putini.

| Vlach explică (pentru qest11):

Cred ca am baut litri, la propriu, de ceai de menta zilele astea

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Daca nu te mai doare stomacul si cei de la spital nu te-au depistat cu vreo infectie, poti sa mai stai, daca doresti, pana vineri dupa care sa-ti reiei meniul zilnic(pentru a fi sigur ca nu se mai repeta) dar in caz de simptomatologia a disparut, poti incepe de maine.

| Vlach explică (pentru Donsavas):

Mi-au zis ca este o simpla enterocolita, simptomele au disparut, multumesc happy

| Donsavas a răspuns (pentru Vlach):

Eu zic sa urmati tratamentul recomandat de medic si sa-l intrebati pe el toate acestea! O zi buna!

| vioricavio a răspuns:

Daca ai scaune normale poti incepe sa introduci in dieta si mancare normala dar incearca sa eviti produsele care irita colonul cum ar fi lactatele sau anumite dulciuri.