| TruLove a întrebat:

va rog sa raspundeti doar daca stiti.
Imi cade parul foarte rau, mi s-a injumatatit si am mers la endocrinolog. mI-a dat sa fac analize si rezultatul este urmatorul:
Cortizol : 12.9
DHEA-S 174
testosteron

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu analizele la medicul tau de familie sa ti le citeasca, caderea părului este o treabă serioasa la fel si ce a cu sîngerarea anală, mergi urgent la medic, nu amîna. câti ani ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acestea sunt pe bază de hormoni ce ti au dat, cortizol si Dhea, probabil sunt pentru regenerarea firului de păr sa nu mai cada, oricum mergi la medic cu analizele. De unde esti?

| AlexisZLS a răspuns:

De cand nu te-ai mai spalat la cap de la operatia de la endocrinolog? Pai de asta ar putea sa fie

| TruLove explică (pentru AlexisZLS):

Ce operatie? doamne..am rugat sa mi se ofere raspunsuri serioase!