| JustaLittle a întrebat:

De cateva zile imi amorteste mana drapta chiar daca nu stau pe ea,etc. Imi amorteste mai ales seara, precizez ca nu am facut nici un efort cu ea, pur si simplu cand stau in pat amorteste in orice pozitie as puneo. Din ce cauza? Vreun sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Exista multe si diferite cauze la asemenea amorteli, motiv pentru care te sfatuiesc sa mergi la medic.

| Iunix a răspuns:

Și mamei mele îi amorțea mâna și jumate din față. E posibil să ai diabet sad
Mai ales dacă ți se face sete și bei multă apă seara.

| Iunix a răspuns (pentru Iunix):

Chestia cu apa știu că pare o chestie fără logică, adică cum să ai diabet dacă bei multă apă seara, dar mamei mele așa i se întâmpla, acum nu mai are nimic.

| PeFuga a răspuns:

Posibil o lipsa de minerale (calciu-magneziu). Se poate afla prin niste banale analize de sange... cu trimitere de la medicul de familie.

| mihaicelsfant a răspuns:

Esti prea stresata nu? fi mai calma nu mai fi nervoasa...