| Andreeaposto a întrebat:

Sunt insarcinata in 7 saptamani si 2 zile. Am fost azi la ginecolog pentru prima ecografie si mi-a spus ca embrionul se vede foarte putin. Va rog spuneti-mi daca sa ma ingrijorez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La 7 săptămâni este normal să fie mic.

| Catrice a răspuns:

Pai la 7 săptămâni ai fi vrut să aibă deja 4 kile eventual să-l naști săptămâna viitoare laughing

| Andreeaposto explică (pentru Catrice):

Nu dar embrionu e foarte mic?

| Andreeaposto explică (pentru Catrice):

Am gasit un doctor tampit?

| aXy99 a răspuns (pentru Andreeaposto):

Daca era ceva in neregula ti-ar fi zis. Poti sa-l suni sa il intrebi pentru a fi sigura. Poate e prea devreme pentru a-ti spune mai multe informatii.

| Andreeaposto explică (pentru aXy99):

Da asa este si mi-a dat sa fac HGG total pentru a vedea daca sarcina este in evolutie si revin la el saptamana care urmeaza

| Nemessys a răspuns:

Doar medicul iti poate spune daca este sau nu motiv de ingrijorare.

| Dana2103 a răspuns:

E mic cum e si normal sa fie

| Andreeaposto explică (pentru Dana2103):

Are 6,44 mm embrionul, este bine cat are? Este prima sarcina si ma ingrijorez.

| Dana2103 a răspuns (pentru Andreeaposto):

Cat de mare ai vrea sa fie la cate saptamani are?

| Andreeaposto explică (pentru Dana2103):

Ok mersi