| Diana567897555 a întrebat:

Bună seara, știe cineva medici stomatologi Buzău pentru copii? Fata mea are dureri de o măsea nu i se mișcă, nu este cariată, are 14 ani, aș vrea să merg mâine dar cred că este cu programare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la orice cabinet stomatologic sau la spital sau policlinica, peste tot există stomatologie nu i trebuie de copil. Doar sa ai bani la tine ca extractia costă nu este gratis, cel putin 100 lei va costa.

| Diana567897555 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu este vorba de bani, aș vrea fără programare

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Diana567897555):

Din păcate după pandemie multi medici numai consultă decat pe baza de programare, face ti programare pentru saptamana viitoare iar fata pentru dureri sa ia un ketonal o pastilă, ca daca maseaua este inflamata sau cariata medicul o sa i dea antibiotic sadispara infectia, îi poti da augmentin dar trebuie reteta de la medicul de familie si sa ia 7 zile augmentin din 6 in 6 ore si va disparea infectia. Multa sanatate.

| Standt a răspuns:

S-ar putea sa aiba caria la radacina. Ascunsa.
Fiind minora, cred ca va putea fi luata peste rand. Daca esti in oras in Buzau, mergi la urgente. Acolo sigur o ia fara programare.

| Standt a răspuns (pentru Standt):

Da, exista si urgente stomatologice.