| Poison2333 a întrebat:

Bună. De ce când intorc capul pe partea dreaptă îmi trosnește ceva din creier să zic așa iar când întorc capul pe partea stângă nu trosnește nimic.Ce ar putea fi? Ar putea fi din cauză că nu dorm noaptea și mi-a afectat creierul? Parcă simt că-mi zvâcnește și capul și mă ia și amețeala uneori și mi-e frică să nu am ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi spondiloza sau altceva! Numai mergand la un specialist poti afla raspunsul corect. Pe aici nu sunt medici.

| Violleta2022 a răspuns:

Din creier nu-ti poate troznii nimic, fiindca creierul este o bugata de materie moale, in interiorul unui craniu osos, dar iti troznesc cartilagiile de la gat, probabil acolo unde l-ai scrantic sau este inflamata articulatia.
Evita sa mai dormi in pozitii rele si iti vei revenii in cateva saptamani.
Nu te stresa si nu te ingrijora ca tuturor ni s eintampla asta odata la cativa ani, uenori apar si dureri foarte mari si nu putem intaorce capul, atunci fiind vorba de torticolis.
In orice caz, nu este nimic grav sau ingrijorator la tine, doar pozitie proasta de dormit.
sanatate multa!

| Poison2333 explică (pentru Violleta2022):

Nu are nici o treabă cu poziția și nu are cum să-mi trosnească gâtul dacă eu simt că-mi "trosnește" creierul nu gâtul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Poison2333):

Creierul nu trozneste, doar imaginatia ta laughing