| anonim_4396 a întrebat:

Am un fel de puf pe obraji,
O sa imi cumpar crema depilatoare, dar nu stiu cum s-o folosesc.

La farmacie o sa-mi dea si benzi de acelea?

O sa-mi creasca din nou?

Ma deranjeaza acel fire de par

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Fantastic7 a răspuns:

Dacă eşti fată şi ai puf pe faţă mai bine nu ai umbla la el, că altfel se va transforma în păr negru şi naşpa, cu timpul.

| Dede_Chimz_1996 a răspuns:

Atâta timp cât nu e par și e puf nu ai de ce sa te epilezi!
Epilandu te creste din ce in ce mai des iar firul parului se Închide! Mare grija

| Deliaaa2003 a răspuns:

Nu este nicio problema ca ai puf pe fata. daca o sa l iei o sa fie mult mai rau dupa. pupici :*

| Evelinandreeea a răspuns:

Dacă vrei sa devii un urs, da. epilează-te. nu fa greseala asta, pentru ca vei regreta. Atât cât încă este puf, nu te lua de el, pentru ca e normal, dacă ai pilozitate in exces atunci încearcă benzile de ceara, nu crema depilatoare, pentru ca e la fel cu lama.

| BlueBass a răspuns:

Nu-ti recomand crema depilatoare pentru zona fetei, firele de par vor creste mai mult dupa aceea si vor avea un aspect neplacut.S-ar putea sa nu fie atat de rau puful pe cat crezi (nu se uita nimeni cu atata atentie pe cat o faci tu) dar daca chiar vrei poti folosi benzi cu ceara de la Veet pentru fata sau piele sensibila. Nu vei scapa de el va continua sa creasca dar nu atat de rapid si urat pe cat ar face-o cu crema depilatoare.

| anonim_4396 explică (pentru BlueBass):

Cum sa comand?

| BlueBass a răspuns (pentru anonim_4396):

Se gasesc in toate supermarket-urile la raionul cu cosmetice si ingrijire, sunt niste cuti mai mici. http://www.veet.ro/......ntru-fata/ acesta este site ul lor iti explica cum se folosesc si le poti comanda de pe eMAG.(sper ca te-am ajutat)

| anonim_4396 explică (pentru BlueBass):

Tot o sa-mi creasca?!