| Vladimine a întrebat:

Tatăl meu în fiecare zi de când ajung de la școală, mă bate pentru note de 9.
Arme folosite: pumnal, picioare,palme, metal ascuțit. AJUTOR.

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Fa cumva sa vi cu 10 acasa, spune la diriginta asta, zi sa puna 10 in loc de 9 cumva sa te scoata din asta ca tata e nebun. Ca oricum daca stii de 9, merge si 10 asa de forma sa nu te mai terorizeze tata.
Sau fa cumva sa vi cu 10 acasa si sa nu-s dea seama ca e 9, asta daca nu se duce la scoala sa vada.

Alta sansa n-ai.
Pai daca folosea pumnal si metal ascutit, acum nu mai erai.

| Holiday a răspuns:

Nu mai lua 9. Ia 7, 5, 4, etc.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa vorbim! Asociatia Telefonul Copilului poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Poti primi ajutor specializat in mod gratuit si in deplina confidentialitate.

Apelul catre 116111 este gratuit din retelele Telekom, Orange si Vodafone, de luni pana vineri, intre orele 08.00 – 20.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente

Daca te simti in largul tau mai degraba in mediul online, ne poti scrie la 116111@telefonulcopilului.ro sau pe http://www.116111.ro (disponibil 24/7).

Poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra disponibila pe dispozitive android Happygraff http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Noi te ascultam oricand si pentru orice problema!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar ar trebui sa pleci de acolo, poate niste rude sau sa vb cu mama ta. Asta nu este un comportament de parinte indiferent de ce faci tu ca copil, cu atat mai putin pentru asa ceva. Ai grija de tine copile?

| MistarGoGu a răspuns:

Te astepti sa te si credem? Dintr-un picior in freza te ia SMURD-ul