| MistarGoGu a întrebat:

A incercat / experimentat cineva adormit de copii mici 0-2 ani cu muzica clasica data la nivel mediu in camera? La o nepoata functiona Fur Elise *( Beethoven ), ceva Mozart sau Vivaldi! In 5 min dormea BUSTEAN!

8 răspunsuri:
| Lupică27 a răspuns:

Nu. Interesanta metoda. Sunt unii aici pe TPU care pun de obicei intrebari tampite pe sectiunea dragose, eu cred ca ei au adormit pe vali vijelie

| LisaJulie a răspuns:

Mama îmi punea un cântec de leagăn franțuzesc și numai pe el adormeam! Cred ca ajuta la ceva

| MistarGoGu explică (pentru LisaJulie):

Inseamna ca de acolo ti se trage atractia catre franceza ca ai pus recent o intrebare legată de limbi straine

| LisaJulie a răspuns (pentru MistarGoGu):

Pe mine ma fascinează limbile romanice și limba greacă

| MistarGoGu explică (pentru LisaJulie):

Nice! O curiozitate! Terminatia numelor grecesti de familie cu 》 pulos *( Stefanopulos ) este un fel de " Escu " romanesc? Ca sunt frecvente rau!

| LisaJulie a răspuns (pentru MistarGoGu):

Da cred ca este Stefanescu

| AncaVG a răspuns:

Bună! La nepotul meu funcționa zgomotul alb, gen sunet de aspirator, uscător de păr. Se găsesc pe Youtube.

| Răpităînnori a răspuns:

Laptele cald băut seara ar putea ajuta. Iar o băiță puțin fierbinte face minuni.