Întrebare recomandată | sebypetrescu921 a întrebat:

Salut, pentru înnoirea buletinului ce acte îmi trebuie? Doar buletinul vechi sau și altceva?

Răspuns Câştigător
| Hkhtfcvhu a răspuns:

Buletin vechi, certificat de nastere si dovada ca stai, unde stai (act de proprietate sau ceva de genul care sa arate ca stai in casa/apt respectiv),

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aici ai lista cu toate actele necesare pentru reinoirea buletinului (cartii de identitate) in 2024 si pasii care trebuie urmati pentru a completa formularul, platii taxa de timbru samd:

https://www.libertatea.ro/stiri/acte-necesare-schimbare-buletin-2874870

suntserios
| suntserios a răspuns:

Certificatul de naștere și dovada locuinței. Fie că ești tu proprietar fie că ești luat în spațiu de cineva