| RAY a întrebat:

Oare vor aparea si alte regimuri politice in viitor?
Este democratia cel mai bun regim politic?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alte "regime" in mod sigur nu, alte regimuri pot sa apara, n-avem de unde sti ce o sa fie in viitorul mai indepartat.
In prezent democratia este cel mai bun regim politic. Vorba lui Winston Churchill: "Democratia este un sistem politic prost, insa cel mai bun dintre cele pe care omenirea le-a inventat pana acum."

| aXy99 a răspuns:

Daca ar fi fost cu adevarat democratia, probabil ca ar fi fost cel mai bun regim politic.

| iknwevrythg a răspuns:

Este democratia intr-adevar democratica?