| Cosminnparnicaa77 a întrebat:

Daca am 17 ani și 6 luni pot schimba buletinul?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se poate schimba cu maxim 180 zile inainte de expirarea buletinului.

https://www.desteptarea.ro/......-acestuia/

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu cred. maxim cu doua saptamani inainte dar nu cu mai mult, dince tin eu minte.
Sau ti-l poti schimba, dar doar daca te muti in alta parte.

| suntserios a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Cu maxim 180 zile nicidecum 2 săptămâni.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru suntserios):

Am citit din curiozitate. Cele doua saptamani erau cele de dupa expirare. inaintea expirarii ti-l poti face cu 6 luni inainte, adica 180 de zile pe care le-ai mentionat.

| suntserios a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Nu ai nimerit-o nici de data asta... cele 2 saptamani sunt perioada minima inaintea expirarii nu dupa.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru suntserios):

L-am citit in graba si am inteles gresit procedura. Mersi pentru atentionare.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Valabilitatea buletinului este de doar 4 ani, pentru ca in acest interval ni se schimba fizionomia.
Îl poți schimba cu maxim 180 de zile înainte ca acesta sa expire, dar, cu condiția de a nu depăși 14 zile inainte ca buletinul sa expire, deoarece atunci vei fii nevoit să plătești o amendă.