| BaiatulSecret a întrebat:

Bună seara, am o probleme (am avut un mic accident cu victima și am părăsit locul accidentului) Dosarul cu partea vătămată s-a clasat.
A rămas părăsirea locului accidentului.
Eu în timpul asta mai am o suspendare de 2 ani și o lună, credeți ca exista vreo șansă, să nu fac pușcărie?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar trebui sa ai mare noroc sa scapi fara inchisoare cu executare, avand in vedere situatia ta de recidivist si ca esti inca in perioada de supraveghere, asa ca la pedeapsa ce o vei primi se va adauga si partea neexecutata din pedeapsa anterioara.

| darrio2007 a răspuns:

Există dar foarte mică.

| Simpatic a răspuns:

Scuze ca iti zic prietene, dar pentru cei ca tine trebuiesc legile inasprite
nu stiu cum te-ai simti daca tu ai fi intr-o zi victima unui accident rutier si ala sa si fuga de la locul faptei...
In fine nu te judec ca nu-s magistrat, si nici nu-ti doresc sa cunosti partea 'intunecata a societatii', puscaria.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar recidivand ai demonstrat ca nu ai invatat nimic din prima fapta, unde ti s-a suspendat pedeapsa, si nici nu ai avut buna intentie sa oferi primul ajutor si sa tit recunosti vina, odata ce ai fugit de la locul faptei, de aceea cred ca de data asta vei avea de executat pedeapsa cu puscarie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă suspendarea aia e tot pentru infracțiuni la codul rutier slabe șanse

| BaiatulSecret explică (pentru suntserios):

Nu este altă infracțiune!

| mihai69 a răspuns:

Cam niciuna.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, tu in arestul preventiv nu ar trebui sa ai internet. Cineva ar trebui sa raspunda de asta. Daca nu esti in arest preventiv, atunci e si mai grav.
Nu ai nici o sansa sa nu faci puscarie, pentru ca la cat de bolovan esti, pana la sosirea condamnarii pentru fuga de la locul accidentului, mai faci vreo nenorocire.

| DrMihailoviciS a răspuns:

Găsește un avocat bun!

| Iulianaiuli78 a răspuns:

Avocat?