| Stefii207 a întrebat:

Am și eu o întrebare, ce parere aveți despre cazul lui Vlad Pascu? Băiatul care a omorât doi tineri drogat la volan in 2 Mai?

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

El este doar un pion de pe tabla de sah.
Ceilalti nu se vor afla, din cauza "maistrilor" care le ascund cu mare grija, din cauza intereselor.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca merita sa stea in puscarie, pe viata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Șmecheria e la rang mare in România

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Închisoare pe viață. Rezolvă problema vânzării și consumului de droguri? Nu. Ce se ascunde în profunzime? Eu zic că trebuie căutat acolo. Acolo unde? Cum poți schimba contextul care generează sau tolerează fenomenul? Întâmplarea e doar un vârf de aisberg.

| dullcat a răspuns:

Primeste mai multa atentie decat e necesar.In orice caz, vor mai si fi altii care se vor droga in continuare provocand tot felul de tragedii. Putem noi face ceva? A existat vreun protest? Nu.

| anonimg a răspuns:

Majoritatea oamenilor bogați sunt imorali. Părinții acestui tânăr sunt vinovați de greșelile făcute de acesta.
Mai bine o planetă depopulată decât una populată de imoralitate.
Bogățiile întotdeauna distrug judecata oamenilor.
Bogățiile sunt date de Dumnezeu doar pentru scopul de a fi ajutați cei săraci. (Afară că nu au fost câștigate pe nedrept).
Bogații trebuie să folosească strictul necesar; de restul sunt obligați de Dumnezeu să-i cerceteze pe cei săraci, pe văduvele sărace, pe cei orfani, pe cei ajunși în stradă. Dacă nu fac așa, mânia lui Dumnezeu va fi peste ei. În ziua judecății lui Dumnezeu, cei bogați își vor fi dorit să nu se fi născut.
În spatele drogurilor stau ascunse doua lucruri: bogăția și/sau sărăcia.
Lucrurile scumpe nici nu trebuie să existe. Nici bogații lumii acesteia nu au dreptul să risipească ceea ce au primit de la Dumnezeu.
Părinții și copii deopotrivă trebuie să învețe să se bucure de lucrurile simple ale vieții. Toți trebuie să învățăm să găsim plăcere în a face bine semenilor. Aceasta este educația cea mai înaltă și cea mai nobilă.

| gabicoo a răspuns:

Tipic românesc. România - stat eșuat.

Răspuns utilizator avertizat
| Felys a răspuns:

Si-a ratat intreaga viata, pe langa faptul ca a curmat vietile altor tineri care nu meritau asta si a indurerat familiile lor si a lui implicit

| anonim3248 a răspuns:

Așa se întâmplă când nu mai există în România ăia de care tremurau toți numai când auzeau numele lor.

| anonim3248 a răspuns:

E viața normală a celor cu bani care știu că nu mai există cei care erau cândva.

| Ilovedinero a răspuns:

Mai. acum ca infunda puscaria, ca scapa aceeasi treaba ca pe astia 2 nu ii mai trezesti.cazul asta primeste atentie pe care nu ar merita-o, se intampla chestii mult mai rele pe care le ascundem

| Sportacus123 a răspuns:

Nicio părere. Era o poză pe Reddit cu băiatul desfigurat de el, uită-te.

Răspuns utilizator avertizat
| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Poate daca era un caz in care sa fie un om care conduce drogat si sa aiba un istoric cu depresie sau alte afectiuni mintale grave si sa nu fie o persoana aroganta deloc, mai intelegeai(chiar si asa tot era grav si scenariul asta pe care l-am mentionat, tot vina acelei persoane era si trebuia trasa la raspundere). Aici se vede clar ca pe asta il doare in *** de ce se intampla in jurul lui.Merita bagat intr-o camera cu niste mascati si sa ia pumni si genunchi in coaste pana se invata minte.

| SunnyDoe a răspuns:

Un dobitoc dintr-o familie de prajiti.