| Raven_Grim_1997 a întrebat:

nu stiu ce profil sa aleg la liceu.Am de ales intre filologie si mate-info.Sunt destul de buna la matematica dar am nevoie de multa engleza pentru cand ma voi angaja.Ma puteti ajuta sa aleg? Caci toti colegii mei se duc la filologie iar parintii ma sfatuiesc sa fac mate-info ca informatica este foarte buna in ziua de azi.

Răspuns Câştigător
| Iooooonaa a răspuns:

De asta am si zis sa alegi mate`info este mult mai greu ca la filologie dar sansele de a avea slujbe mai bine platite sunt mult mai mari decat daca urmezi filologia:*

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Eu sunt la filologie și te sfătuiesc să alegi mate-info, pentru că apoi poți continua la Universitatea Politehnica la Facultatea de Automatică și Calculatoare.

| MariaPink9 a răspuns:

Eu zic sa nu te bagi la mate-info. sunt la mate-info si nu mai suport.e foarte greu, chiar daca tu zici ca stii mate o sa vezi la liceu ca n`o sa te mai recunosti.o sa-ti scada mediile mult.o sa ai 4 ore de mate 5 de info si e cam naspa.plus ca e mult de invatat straight face Eu zic sa nu te duci la mate-info pentru ca o sa regreti, oricum alegerea iti apartinehappy

| Raven_Grim_1997 explică:

Nu e vorba ca la liceu va fi mai greu,dar as alege un profil care sa imi asigure un viitor bun,daca as alege filologia ce as putea deveni? Mi-e totusi imi place sa invat, sa-mi fac temele( pana la un anumit punct>.< )ci nu sa ma holbez la Tv, dar nici tocilara nu sunt.Imi place informatica iar domeniul IT este bine platit

| Iooooonaa a răspuns (pentru Raven_Grim_1997):

De asta am si zis sa alegi mate`info este mult mai greu ca la filologie dar sansele de a avea slujbe mai bine platite sunt mult mai mari decat daca urmezi filologia:*

| Iooooonaa a răspuns:

Eu zic sa alegi Mate-info pentru ca la profilul asta inveti si engleza destul de mult pe cand daca dai la filologie vei avea mai multa engleza dar mult mai putina matematicawinking