| TheMoon15 a întrebat:

Salut. Complet teoretic, daca am o bancnota si printul de pe ea e complet scos, si e literalmente o hartie goala, are acceasi valoare monetara? Tot teoretic eu pot sa o folosesc?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu. Daca e asa deterioarata ca nu se vede seria si celelalte elemente de securitate nu valoreaza nimic.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Teoretic nu, nici practic
imi dau seama ca esti un tip cult, majoritatea ar fi scris gresit termenul bancnotă, probabil multi ar scrie ceva de genul 'bacnota'

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu o poti folosi dar o poti schimba la bnr