| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am o întrebare.
Eu am trimis un colet prin Fan curierat prin comanda OLX. Coletul a ajuns la destinatar, după ce a fost livrat mi-a apărut alaltaieri și ieri pe OLX la comanda "in curs de plata", iar când am intrat acum scria comanda finalizată. Deci inca nu am primit banii, am verificat, fiindcă am specificat pe OLX sa primesc plata prin contul IBAN și am și introdus IBAN, dar inca nu am primit. Este probabil ca curierul a oprit banii pentru el? Sau prin ce scrie "comanda finalizată" înseamnă ca de-abia acum le-a transferat prin IBAN banii? Va rog cine știe să mă ajută cu răspuns.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lool, nu, nu a pastrat curierul banii pentru el, doar ca dureaza transferul bancar, ai rabdare.

| Hyperion7 a răspuns:

Intra pe site-ul celor de la fan,scrie awb-ul cu care ai trimis coletul,iar dacă jos nu specifica "data viramentul data de", mai ai răbdare, o să apară până la sfârșitul săptămânii.
După aceea, când va scrie acolo că s-a făcut viramentul, mai ai de așteptat o zi și îi ai în cont.Chill