| ZitaRita a întrebat:

De ce nu simt nicio atracție spre nimic? De ce nu sunt bună la nimic? Se presupune ca autistii ar trebui sa se priceapă la ceva, sa aibă interese speciale, eu nu am niciun interes și niciun talent! Nu știu ce sa fac, de unde sa încep, cum sa fac! Cum fac sa ma pricep la ceva?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poți avea adhd care poate acoperi și lucruri de autism,gen te plictisești rapid,uiți repede,nu acorzi atenție nimănui, te plictisești dacă faci cv repetabil, uite lucruri peste tot, nu ești organizați, nu îți faci planuri

| ZitaRita explică (pentru RAY):

Da am și ADHD

| RAY a răspuns (pentru ZitaRita):

Îți iei medicamentele?

| ZitaRita explică (pentru RAY):

Nu știam ca trebuie sa iau medicamente

| RAY a răspuns (pentru ZitaRita):

Noi avem neocortexul unui copil de 12 ani, el asa va ramane pe viata, fara medicamente gen concerta nu poti ca un om cu un neurocortex normal, noi nu il avem dezvoltat

| ZitaRita explică (pentru RAY):

Tu ai autism cu ADHD?

| RAY a răspuns (pentru ZitaRita):

Autismul e una, adhd e altceva, dar poti avea unele lucruri din autism avand adhd

| ZitaRita explică (pentru RAY):

Chiar am! Și tu ai?

| RAY a răspuns (pentru ZitaRita):

Logic

| ALM2000RO a răspuns:

Aceeași treabă e și la mine: nu sunt bun la nimic și n-am niciun interes și niciun talent. Însă eu mi-am acceptat soarta și mă bucur că-mi vin banii (pensia de boală). Sunt împăcat cu mine însumi, deși am multe probleme.