| MescaMascalina a întrebat:

Regimul lacto-ovo-vegetarian este eficient? Se slabeste cu el?

Răspuns Câştigător
| JustLight a răspuns:

Eu nu mananc carne de 2 ani absolut deloc.nu am slabit un gram. tine de cat mananci in general nu de mancatul carnii.pentru sanatate e foarte ok din punctul meu de vedere, dar daca vrei doar ca regim de slabit nu rezolvi nimic.redu cantitatile de mancare si mananca disociat.aia ajuta cu adevarat.succes

4 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Poti sa faci ulcer de la astfel de "diete". Incearca sa ai o alimentatie echilibrata, in care sa incluzi si carne (mai rar, ce-i drept), si mananca mult peste in loc de carne.

| titisan70 a răspuns:

Este foarte eficient dar trebuie sa consumi cel putin30 oua, 3kg smantana si15 kg rosii saptamanal.

| alexuts28 a răspuns (pentru titisan70):

Doamne e cea mai mare prostie din lume! Vrei sa dea in diabet?! E recomandat maxim 3 oua pe saptamana pentru o dieta echilibrata, nu mai vorbiti, chiar daca poate glumeai, unii oameni pot crede aceste minuni.

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexuts28):

Asta cu ouale e discutabil, medicii se cam contrazic intre ei. Sunt sportivi care mananca si 80 de oua pe saptamana ( culturistii ) si unii au ajuns la 90 de ani bine mersi ( ex. Joe Weider ) si ceilalti arata foarte bine si la 60 de ani.