| Skrilly a întrebat:

Buna happy
As vrea sa slabesc - nu sunt grasa, doar ca nu imi place corpul meu- in jur de 5-6-7 kg, intr-un timp destul de scurt (nu e prea posibil stiu). Stiti cumva, sau puteti sa imi recomandati o dieta (nu foarte drastica am nevoie de energie cu scoala) si ce exercitii sa fac si cate sa fac, cine ma poate ajuta? Daca se pricepe cineva vreau si emailul happy.

Răspuns Câştigător
| MireeeLa a răspuns:

Daca nu esti foarte plinuta poti slabi 3 sau 2 kg. Nu stiu ce inaltime si greutate ai. Ma rog iti voi da cateva sfaturi pe care trebuie sa le urmezi:
-Nu sarii niciodata peste micul dejun, este cea mai importanta masa a zilei si daca vrei sa slebesti nu ai voie s-o sari, iti da energie pe parcursul zilei.
-Bea macar 2 litri de apa pe zi.
-Incearca sa te abtii de la dulciuri. Stiu ca este aproape imposibil :)) dar macar incearca.
-Nu manca dupa ora 20:00.
-Evita prajelile.
-Mananca piept de pui si peste.
-Trebuie sa mananci macar un fruct sau o leguma eventual o salata cu ulei de masline este ideala.
http://www.trilulilu.ro/video-sport/pilates-pentru-abdomene eu am facut aceste exerciti si s-a vazut rezultatul cat de cat.

| Skrilly explică (pentru MireeeLa):

Am cam 1, 56 si in jur de 48 de kg 47 chiar si 46 uneori

| MireeeLa a răspuns (pentru Skrilly):

Ai rabdare, o sa te ajute. Eu am 54 si 1, 70. Uite un meniu de al meu: Mic dejun: -o salata din rosii, castraveti, ardei gras, ceapa.
-pe langa mananci si putina urda (este saraca in calorii)
-o felie de paine
-un mar
Gustare:
-Un pumn micut de nuci sau un iaurt.
Pranz:-Doua bucati de muschi subtiri la gratar.
-O felie de paine integrala.
-Un mar.
Gustare:-un fruct.
Cinaworriedupa de pui sau legume.
-O feliuta paine.
-un mar sau 2 portocale.
Daca vrei sa mananci mai putin inainte de fiecare masa mananca fructul. Poti sa alegi si altceva in loc de mere. Fa si exercitii fizice deoarece te ajuta foarte mult.