| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon HTC Cha Cha, iar bateria mi se termina foarte repede. nici macar o zi intreaga nu rezista. Nu il folosesc foarte mult, ascult muzica aproape o ora, doua. iar in rest, aproape jumate de zi vorbesc prin mesaje. E normal sa imi reziste decat 5, 6 ore? As vrea sa schimb bateria, sa-mi cumpar alta.mi-ati putea da niste sfaturi, unde gasesc niste baterii de calitate si sa-mi reziste macar o zi intreaga? Multumesc!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O baterie trebuie să țină cîteva zile nu citeva ore, baterie găsesti la magazinele unde au componente pentru telefoane, ei au originale, mergi cu telefonul, și cu bateria veche, ca să i ti dea o baterie dedicată telefonului, Voltaj, amperaj.

| ACAB1312 a răspuns:

Du-te la Vodafone sau de unde ai telefonul cu garantia si spune-i sa ti-l schimbe sau sa se uite la el. daca nu du-te la obor sau unde are telefoane si spune-i ca vrei baterie laughing

| SycănDistroy a răspuns:

Stii ce nu ai facut tu? Nu ai formatat bateria. Adica cand l-ai luat din cutie nu l-ai lasat o ora si pe urma sa il bagi la incarcat 5-10 ore. Depinde de telefon.

| Justdoit4 a răspuns (pentru SycănDistroy):

Cand am primit telefonul' nu era nou. a fost folosit o luna, dar mi-a spus ca a avut grija de el si ca bateria tine 2, 3 zile. si mai multe.