| bLacKbaLL a întrebat:

Salutare. Am si eu o problema. De cateva zile cand deschid calculatorul (am windows 8) imi apare o fereastra cu 'how do you open this file (.tmp)' sad Pana acum o inchideam din task manager. si aparea de 5 ori... dar azi a aparut de peste 50 de ori + ca prima oara cand am incercat sa deschid pc-ul mi-a dat black screen. va rog. am nevoie urgenta de ajutor.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o problema din windows..tmp e extensia fisierelor temporare care se stocheaza in C, ca urmare a site-urilor pe care ai intrat.

Astfel, orice faci pe net sau orice downloadezi mai intai se downloadeaza in fisierul Temp din Windows.

Cred ca ai downloadat un virus si ar trebui sa-ti pui in antivirus bun si sa-ti cureti calculatorul.

Iar daca asta nu functioneaza, reinstaleaza-ti windowsul si ai mai mare grija de el data viitoare.

| bLacKbaLL explică (pentru anonim_4396):

Am citit pe internet ca e o problema care apare doar la wndows 8... Ok o sa ii dau un scan. dar ce antivirus bun sugerezi? eu am Avast..Si crede-ma nu as vrea sa reinstalez pcul meu. am foarte multe chestii pentru scoala si foarte multe programe care mi-ar lua o vesnicie sa le reinstalez.