| Rebecca19T a întrebat:

Bună!
Mi-am cumpărat o tabletă Samsung tab a9+. Bateria se încarcă 100% în vreo 6-7 ore! Nu știu, poate am încărcătorul defect? Am mai avut tablete, dar pentru niciuna nu așteptam atât de mult pentru a încărca. Aveți idee de ce durează atât de mult? E normal? Mă poate lămuri cineva? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Bateria la Samsung Tab A9+ este de 7040 mAh, deci capacitatea ei este destul de mare, ai nevoie de un incarcator de mai multi watts. Depinde și dacă folosești încărcătorul original, dar cam așa se încarcă o tabletă care are o baterie cu o capacitate mai mare. Dacă totuși și cu un încărcător mai bun se încarcă în tot atât timp nu ezita să verifici bateria (să mergi la un service) să vezi dacă este stricată sau veche și trebuie schimbată!

| Rebecca19T explică (pentru vatadezahar24):

Am un încărcător Samsung dar mai vechi. Poate trebuie să cumpăr altul nou.

| vatadezahar24 a răspuns (pentru Rebecca19T):

Cu siguranță!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai si pe ea in timp ce se incarcă?

| Rebecca19T explică (pentru darrio2007):

Nu. Nu am stat niciodată pe ea cat timp încărca

| darrio2007 a răspuns (pentru Rebecca19T):

Cam mult dureaza, intr-adevar.

| darrio2007 a răspuns (pentru Rebecca19T):

Vezi la urmatoarea incarcare daca dureaza la fel.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ti ai cumparat o tableta, de unde, din magazin nou nouță cu garantie sau de pe olx una second hand fara garantie, daca nici cu un alt incarcator nu merge si tot la fel se incarca in 6, 7 ore, trebuie dusa in service reparatii sa i schimbe bateria ca este veche.

| Gio27 a răspuns:

Schimbă adaptorul și îți va încărca bine...