| Cineva2673747 a întrebat:

Prin aceasta intrebare doresc sa le multumesc incompetentilor care au creat aplicatia ESX.
Am vrut sa imi fac un abonament ESX pentru ca sunt la facultate in alt oras si imi era mai usor sa ma duc la sala si la mine in oras dar si unde sunt la facultate. Am rugat un prieten sa imi dea link-ul lui, asa poate il ajut si pe el cu ceva. Mi-am facut cont pe link-ul lui folosind aceleasi date ca si la contul meu, cont creat acum mult timp despre care am uitat ca il si am. Nu am achizitionat niciun abonament cand mi-am facut prima data contul.
ESX mi-a luat banii din cont, dar abonamentul nu mi l-a dat pe contul ala. Consider ca a fost un moment de prostie si din partea mea ca mi-am facut cont pe aceleasi date, dar cea mai mare prostie a fost la ei pentru ca ar fi trebuit sa ma anunte "Aceasta adresa de email/ nr. de telefon exista deja in baza de date"
Am facut un ticket la adresa lor de contact si le-am explicat problema.
Credeti ca mai e vreo sansa sa imi primesc abonamentul sau macar banii inapoi?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Credeti ca mai e vreo sansa sa imi primesc abonamentul sau macar banii inapoi? "

tot ce poti face este sa astepti raspunsul lor
am vazut ca esti asumat, recunosti de la inceput faptul ca a fost o greseala sa folosesti contul prietenului tau
eu unul nu stiu exact politica lor ...mai ales in acest caz usor incurcat
succes

| dullcat a răspuns:

Atat timp cat le-ai scris in mod civilizat, sigur ai sanse mari sa se rezolve, stai calm.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Normal ar fi sa se regleze situația.
Multa bafta,

| LaviniuA a răspuns:

Imi pare rau pentru teapa ta sad
Avand in vedere gradul de babuinizare din sali, slabe sanse sa mai vezi ceva inapoi.
Oricum, nu pe TPU le multumesti ci la anpc.
Daca inca mai vrei sa le multumesti poti sa le trimiti un tort happy (ai idee de tort in intrbarea mea)

| SkandallKamataru a răspuns:

Pai omule daca aveai deja pe aceiasi adresa, de ce dracu sa ma ia ai mai facut cont cu aceleasi date? Ba frate voua va lipseste sensul comun rau de tot sa mor eu si toata familia mea daca nu e asa... Nici nu stiu de ce imi mai fac nervi cand vad genul asta de fapte tampite pe care le fac oamenii.
Asteapta raspuns de la ei in **puncte puncte** mea happy happy

| dullcat a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Common sense= bunul simt, minimul de judecata

| SkandallKamataru a răspuns (pentru dullcat):

Da, bunul simț, simțul realității, rațiunea, simțul logicii, intuiția... Parcă sună mai bine "îți lipsește common sense-ul decat oricare dintre aceste cuvinte"