| AUDIQ a întrebat:

Miine plec intr-o excursie, ce mancare pot sa-mi i-au?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe hrană rece, fără roșii.
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să iei : şniţele, chiftele, cârnaţ prăjit, salam/cârnaţ uscat, ouă fierte, sandwich-uri, conserve ( porc, peşte, pateu ), dulceaţă, etc.

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Un sandwic.

| Laura927 a răspuns:

Cele mai putin mirositoare sunt snitelele de pui, iti poti face sendvisuri si tin ft mult proaspete.fructe.

| Rony56 a răspuns:

Sandwichuri, fructe, biscuiti. mancaruri de astea

| tadina125 a răspuns:

Sandwisuri,pufuletii aceia gusto mai mari,cipsuri,viva,biscuiti(sincer mie imi plac cu ciocolata ),napolitane,stiksuri, eugeniii, bomboane, salatini (ti-am enumerat ) mancaruri mai consistente. Eventual, pe langa astea de sus dimineata poti manca un mic de jun copios

| AUDIQ explică (pentru tadina125):

Sandwich-uri ii putin ca nu voi minca singura, am uitat sa precizez ca fiecare trebuie sa gateasca ceva ca apoi toti impreuna sa mincam.Viva,Chipsuri si toate ce contin aditivi sunt interzise

| Fluffy123 a răspuns:

Buna! Pentru excursie iti poti face niste sandvich-uri. Evenutual nu cu salam pentru ca iti va fi rau.Iti poti lua si niste fructe, merele ar fi bune.Iti poti face sandvich-uri cu snitel. Sper ca te-am ajutat si distractie placuta! Funda?

| Suleiman a răspuns:

Biscuitii oreo

| Raluca2121 a răspuns:

Depinde cat stai. Daca stai o zi i-ati vreo 2 sandvisuri si cateva gustari, pentru ca te poti opri undeva sa-ti mai iei cate ceva, iar daca pleci mai multe zile i-ati mai multi bani la tine pentru ati putea cumpara ceva mai consistent de mancare!

| vizabela a răspuns:

Ti-ar putea pregati mama ta niste mancare de genul : Cartofi prajiti cu jnitel, oua fierte, etc