| xPanth3r a întrebat:

Salut, bună ziua sau bună seara TPU.

De recent am și eu o problemă, sunt băiat și am 23 de ani, acum aproximativ 2 ani, am observat ca mă doare sfarcul drept, însă neștiind ce am și ce poate fi, am decis sa apăs pe el și s-a întâmplat să iasă un fel de puroi. Nu știu dacă e puroi mai exact dar asta pare să fie… a 2-a oară s-a întâmplat acum 2-3 sau 4 luni pe undeva pe acolo… iar în seara asta s-a întâmplat din nou, țin să spun ca asta s-a întâmplat doar la sânul drept și nu, nu iau anumite pastile pentru ceva, sunt complet sănătos nu am nimic… ce aș putea să fac în privința asta, mă puteți ajuta cumva? Să îmi fac griji, să nu îmi fac?:/ Are o legătură ceva anume cu masturbarea?

Voi merge și la medicul de familie pentru ceva analize…

Dau funda…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sfarcul drept...s-a întâmplat să iasă un fel de puroi... mă puteți ajuta cumva?"

Nu! Eventual doar certându-te de ce n-ai fost deja la medic!

| Robert2526 a răspuns:

Descrierea ta e destul de vaga, dar doua lucruri sunt importante in acest caz. "puroiul" acela si faptul ca prezinti durere. Cancerul la san ( si barbatii pot face) de regula, nu prezinta nici durere nici puroi, ceea ce e bine, pentru ca putem exclude varianta grava.

Varianta mai soft, ar fi un abces mamar, apare in special la barbatii cu exces de estrogeni, poate sa fie cazul tau.

Din punctul meu de vedere, in urma a ceea ce am citit aici, nu sunt semnele unei afectiuni grave DAR necesita o vizita la medic

| xPanth3r explică (pentru Robert2526):

Deci ar fi posibil ca, la mine sa fie,, exces de estrogen'' sa zicem asa, intr-un fel m-ai calmat. insa analizele cand le-am facut ultima oara nu mi s-a gasit nimic desi analizele cand le-am facut avusem deja chestia asta

| Robert2526 a răspuns (pentru xPanth3r):

Ai facut analize hormonale? mai ai rezultatele? Poate sa fie de la excesul de estrogen, e cauza cea mai comuna pentru barbati, dar pot fi si alte cauze. Dar ti-am zis, din punctul meu de vedere as zice ca e un abces. Sunt destul de convins de asta, sa zicem 99%.