| HotinAlexandra a întrebat:

Cu ce pot scăpa de dermatita seboreică?, mă confrunt cu ea de ceva vreme, ce îmi puteți recomanda, dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndradaEma a răspuns:

Hello! Eu am fost la doctor în decembrie.
A mea apare în special în zona tâmplelor, pe scalp și în sprâncene.
Mi a recomandat Nizoral și Mediket Ictamo. Ma spăl de 2 ori pe săptămână cu unul iar saptamana următoare cu celalalt.
Pentru mine sunt Raiul pe pământ...
Dar totuși ar fi bine să te vadă un doctor.
Sănătate!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am scăpat prin a mă îmbrăca în haine de bumbac atât

| Violleta2022 a răspuns:

Recomand SAMPONUL cu NIZORAL, cumparat din farmacie!
Este un sampon care contine medicatie, dar trebuie folosit cel putin 2-3 luni consecutive la spalat parul.

Avand dermatita seborica NU ai voie sa mai folosesti: spume, creme, fixative, geluri, uleiuri sau alte chestii de par, nici macar placa de indreptata parul nu ai voie, fiindca ti-a fost afectat destul de rau radacina firului de par si scalpul, deci ai nevoie de spalat cu sampon cu nizoral, clatit cu apa calduta pana elimini toata spuna si uscat paurl cat mai matural, ca tratamentul s afunctioneza si in cateva luni sa ai parul din nou frumos, sanatos, matatos si fara matreata.

| anonimg a răspuns:

Trebuie ca un medic să te vadă. Doar el este în măsură să stabilească medicamentația.

| Madaxo97 a răspuns:

Pentru scalp încearcă oțetul de mere

| AlexCriss2000 a răspuns:

Folosește produse naturiste.

| georgcyc a răspuns:

Https://greeno.ro/......100ml.html

0726.465.732 suna mâine că azi ei nu lucrează fiind 01.05. 2024

| georgcyc a răspuns:

Prima data suna.i pe ei și întreabă.i de șampon pentru dermatita seboreica sa te ajute ei. Eu am cumpărat de la ei doua samponuri mai demult, dar depinde de persoana respectiva in parte.

Suna i înainte să lansezi comanda că ei te ajuta.

| georgcyc a răspuns:

A zis doamna aceea de pe site-ul greeno
că îți trebuie șamponul Neutrogena
Antiseboreic

https://greeno.ro/......354ml.html