| Simonabrt a întrebat:

Bună, dermatologul mi-a recomandat epiduo gel dar de când îl folosesc mi-au apărut mai multe coșuri, ce trebuie să fac? Am și mâncărimi în zona gatului

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Ai si alte tratamente pe care le iei in acest moment? Ai folosit cumva sampon uscat?

In orice caz, opreste tratamentul pentru moment

| Standt a răspuns:

Ai facut alergie. Opreste tratamentul pana nu se agraveaza. Dupa zilele astea libere mergi si spune medicului ce ai patit.

| anonim1920 a răspuns:

Poate ai alergie, spune i dermatologului sau fa ti un test de alergie si uita te ce contine produsul(si mie mi-a recomandat epiduo dar nu prea a mers, insa pentru vara mea a mers)depinde de persoaana