| CinevaDePeNet a întrebat:

Azi n-am băut apă și nici ieri nu prea am băut, dar în dimineața asta am urinat de o grămadă de ori. Mă ia așa dintr-o dată.
Oare de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic ce intrebari scirboase ai

| dullcat a răspuns:

Pentru ca nu consumi lichide doar din apa pe care o bei, ci si din mancare.Totusi, de ce nu iti place sa bei necesarul zilnic? Asa e sanatos sa faci daca nu doresti probleme de sanatate pe viitor.Mna, tu stii...

| CLaludiu1234 a răspuns:

Urinezi si daca bei suc sau orice alt lichid urinezi,deci nu lua în calcul numai apa. Dacă urineze mult e bine, însemna că rinichii îți funcționează perfect, și eu urinez des, dacă nu te-ai sculat noaptea sa urinezi, nu îți face griji

| ciytxtdduchvyiy999 a răspuns:

Bună! Nu doar apa e cea care se filtrează în organism ci și alte băuturi ceaiuri, sucuri, etc depinde ce ai consumat în ziua precedenta. În mod normal dacă nu ai consumat lichide nu ai cum sa urinezi des, dacă ar fi fost vorba de vreo boala (diabet) ar fi trebuit sa simti nevoia sa bei multă apă și sa urinezi des, atât timp cât nu ai simptomele astea nu îți face probleme. Multa sănătate și hidratează te corespunzator!