| LisaJulie a întrebat:

Care e treaba cu președintele Iranului? Unii spun ca e mort, alții spun ca nu este de găsit! Și de ce se grăbește toată lumea sa creadă ca e mort?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai au fost niste comunicate de presa confuze, ba ca s-a vorbit cu persoane din elicopter, ba ca nu etc etc dar cica i au gasit cadavrul

| johnnny123 a răspuns:

"de ce se grăbește toată lumea sa creadă ca e mort? "

Pentru că i-au găsit cadavrul.

| LisaJulie explică (pentru johnnny123):

Eu am auzit chiar înainte de când i-au găsit cadavrul ca spuneau ca e mort

| MistarGoGu a răspuns:

Poate se cauta " motive " de conflict cu Israelul? Sa dea impresia in populație ca a avut ceva " amestec " Israel in accidentul asta! Cine stie lor ce " povesti " le baga media din Iran pe gât?

| MistarGoGu a răspuns:

Tactica asta este des folosita de dictatori sau regimuri autoritare! Se " regizează " un eveniment cu impact emotional in populație *( persoana cunoscuta ) apoi începe " cautarea de vinovați " si un eventual conflict!
Iti aduci aminte de atacul de la mall-ul din Moscova cand presa rusă ținea MORTIS sa se " creadă " ca atacatorii au fugit spre UCRAINA!

| LisaJulie explică (pentru MistarGoGu):

Apropo se mai vorbește de atacul de la Moscova? Nimic. Cred ca dacă nu apărea asta nu mai știau ce sa difuzeze! Nu puteau sa dea din campania electorala ca lumea se satura sa audă numai minciuni

| MistarGoGu a răspuns (pentru LisaJulie):

Pai gata! Tarul este din nou pe tron! Acum se cauta alte " combinatii " din ce in ce mai dubioase! Daca nu o sta asta pana la 100 de ani presedinte sa îmi spui mie " CUTU "! O sa il facă ca pe ala din Coreea de Nord *( Kim Ir Sen ) presedintele ETERN!

| LisaJulie explică (pentru MistarGoGu):

Nu prea are cine sa fie pentru ca nu exista opoziție adevărată acolo!

| vatadezahar24 a răspuns:

Ieri a fost găsit cadavrul lui intr-un elicopter deci este logic de ce toată lumea "crede" ca este mort. Urmează sa se afle cum s-a produs accidentul. Toată lumea bănuiește posibila implicare a Israelului din cauza conflictului care are loc între cele două state

| LisaJulie explică (pentru vatadezahar24):

Spuneau ca e mort înainte sa ii fi găsit cadavrul și se contraziceu între ei de nu mai știai ce sa crezi!

| crowleydark a răspuns:

Conform ultimelor știri, președintele Iranului este mort (și alții implicați în accident). Cadavrul a fost recuperat de la locul accidentului.

| LisaJulie explică (pentru crowleydark):

Da! Dar la ce mai palavrageau ca au vorbit cu persoane la locul prăbușirii când au spus ca apoi sa mai spună ca nu e niciun supravietuitor!