| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de un sfat urgent sad sunt cu o fata de 14 ani jumate eu am 19 ani big grin suntem de 6 luni impreuna big grin.Problema este ca au aflat parinti ei acum 4 luni ca ne vedem mau sunat si mi-au spus sa o las in pace am am spus ca o voi lasa da nu am putut sa ma tin de cuvant am continuat sa ne vedem timp de 2 luni dupa au aflat iar parinti ei sad sunt mai severi sunt dificili ideea este ca nu sunt de acord ca ea sa aiba prieten acum si mai ales sa fie mai mare insa noi nu credem asta si am ramas impreuna azi au aflat iar ca ne-am vazut a iesit urat tatal ei m-a sunat. vreau sa stiu ce ar putea face tatal ei legal? adica stiu ca e minora insa nu m-am atins de ea "cred ca stiti la ce ma refer" vreau sa stiu daca poate face ceva si sa imi spuneti ce anume sad nu vreau sa o pierd.Nu vreau critic de genul ce cauti tu cu o minora etc. nuss singurul stiti cum sunt vremurile acum dau funda la cel mai bun raspuns si va multumesc din suflet big grin vreau sa stiu daca pot pati ceva legal.

Răspuns Câştigător
| Xoniaa a răspuns:

Ea nu va renunta asa usor daca te iubeste si tu nici atat, lasa-l pe taicaso sa se calmeze sa mai treaca putin sa dea si ea examenele sa invete sa le treaca cu bine cu note mari si dupa aia cum ai zis incerci sa porti o discutie cu parintii ei tu zici tot ce ai de zis adica tot ce ai pe suflet incat sa ii convingi, si sa le promiti ca nu se va intampla nimic si poate o sa accepte eu sper din tot sufletul sa fie totul bine pentru ca asa baiat nu gasesti des acum straight face

14 răspunsuri:
| Aide a răspuns:

Ceea ce fac parinti sa-i fac pentru a o proteja. Daca tu ai fi avut o fiica, ai fi procedat la fel daca se intalnea cu cineva cu 5 ani mai mare ca ea.

| maryus83 a răspuns:

Chiar daca nu ai facut sex cu ea poti fi acuzat de corupere de minor daca tatal ei iti face plangere la politie si cel mai grav este ca ea va avea nici un cuvant de spus.doar cu acordul TAtalui poate lua parte la proces daca s-ar ajunge pana acolo.in rest nu stiu ce sfaturi sa iti dau.incearca sa fi mai discret cand te intalnesti cu ea, sa nu mai afle tatal ei macar un an doi.nu cred ca dupa examene vei putea sa schimbi parerea tatalui ei indiferent ce ii vei spune.pare incapatanat ca un catar si orb ca un liliac. daca mama ei este altfel spune-i ei sa vorbeasca cu maicasa dar fara sa se certe.si sa nu ii spuna lucruri gen: "eu am sa fiu cu el indiferent ce spuneti voi" si "nu ma va rani si nu ma va presa sa facem... pentru ca asa mi-a spus el" sau "vom avea o relatie de durata pentru ca asa mi-a spus el" etc

| Xoniaa a răspuns:

Buna, dupa ce ai zis o iubesti pe acea fata si parintii ei se gandesc ca daca esti mai mare vrei sa obtii ceva de la ea dar se pare ca nu ii asa pai ce sa zic daca nu are dovezi ca iai fi facut ceva nu prea are ce sa-ti faca pentru ca tu zici ca o fost doar o relatie nu mai mult..si in primul rand ar trebui sa incerci sa vorbesti cu parintii ei sa le explici ca nu e ceea ce cred ei ca tu o iubesti si nu vrei sa ii faci nimic daca stai sa te gandesti nu ii chiar asa mare diferenta daca o iei asa ca totusi is persoane care au 10 ani diferenta, oricum stai linistit daca tu zici ca nu ai facut nimic atunci nu are ce sa-ti faca fara dovezi care nu exista! Sper sa inteleaga parintii ei si sa fiti din nou impreuna, bafta! :*

| Randal a răspuns (pentru Xoniaa):

O iubesc foarte mult si nu am pus niciodata problema de sex va face asta cand este pregatita tin mult la ea si nu vreau sa sufere vreau sa o protejez asa cum pot nu sunt genul de baiat sa profite stiu ca e mica dar e micuta mea si am eu grija de ea, doar ca parinti ei acum nu sunt de acord va trebui sa mai astept un timp sa termine cu examenele happy si dupa am sa merg la parinti ei chiar de tatal ei a zis ca e ultima data cand vorbeste nu vreau sa renunt pentru nimic in lume la ea

| Xoniaa a răspuns (pentru Randal):

Ce frumos, cand am citit ce ai zis am ramas uimita, putini baieti mai gandesc asa mai ales cand ai zis ca e micuta ta. odododo deci trebuie sa vorbesti neaparat cu parintii ei si sa le zici tot ce ai pe suflet ceea ce mi-ai zis acum mie e adevarat aia cred ei ca vrei sa profiti de ea dar demonstreaza-le ca nu e asa zile macar sa te asculte nu te da batut ca o sa vezi ca pana la urma va fi totul bine!

| Randal a răspuns (pentru Xoniaa):

Nu renunt pentru nimic in lume la ea si am sa lupt pana la capat stiu ca multi baieti vor... findca e micuta eu nu vreau sa ai distrug copilaria e inca micuta si naiva laughing si prostuta smug dar sincer a trecut prin multe cu parinti ei din cauza mea si am sa ma revansez fata de ea in fiecare secuna din viata mea.era foarte nervos tatal ei la telefon sad am sa astept sa termine cu examenele si am sa merg la ei "neinvitat" sper sa ma intelega pentru ca sincer nu ai vreau raul vreau sa o protejez sa nu ajunga sa faca anumite lucruri ca dupa sa regrete sad sper sa nu renunte la mine

| Randal a răspuns (pentru Xoniaa):

Nuss special si eu gresesc ca oricine doar ca vreau sa am grija de micuta mea sa nu stie niciodata cum e sa suferi dupa cineva si am sa fac tot ce pot pentru ea incat sa ai ofer tot ce isi doreste sper sa se razgandeasca parinti ei sad ea e singurul motiv pentru care ei traiesc si ne iubim mult a trecut prin multe cu parinti ei si-a luat si bataie sad eu unul nu am avut de suferit sad si nu a renuntat la mine ma iubeste mult si vreau sa ai dovedesc ca a meritat sa lupte pentru mine nu vreau sa o dejamagesc vreodata

| Xoniaa a răspuns (pentru Randal):

Asta inseamna ca sunteti facuti unul pentru celalat si nimic nu va poate desparti, daca ati luptat amandoi pana acuma luptati in continuare ca va fi bine cum zice Andra : dupa rau vine bine intotdeauna smug, si ea si-o dat seama cat ti la ea ca daca nu, nu facea atatea stii, acum sa inteleaga parintii ei si va fi totul bine

| Randal a răspuns (pentru Xoniaa):

Sper sad

| SimonaQs a răspuns (pentru Randal):

Gandesti foarte bine la 19 ani big grin pentu ca majoritatea cum ai zis si tu vor doar sex..Si mi se pare iesit din comun ceea ce vrei sa faci tu pentru ea. Cata iubire... Cat romantism. Bravo! happy

| Xoniaa a răspuns (pentru Randal):

Ea nu va renunta asa usor daca te iubeste si tu nici atat, lasa-l pe taicaso sa se calmeze sa mai treaca putin sa dea si ea examenele sa invete sa le treaca cu bine cu note mari si dupa aia cum ai zis incerci sa porti o discutie cu parintii ei tu zici tot ce ai de zis adica tot ce ai pe suflet incat sa ii convingi, si sa le promiti ca nu se va intampla nimic si poate o sa accepte eu sper din tot sufletul sa fie totul bine pentru ca asa baiat nu gasesti des acum straight face

| AltcinevaPeAcestCont a răspuns:

Nici să nu îndrăzneşti să te atingi de ea! E doar o copilă naivă! Ea crede că e vorba de dragoste adevărată. Renunţă la ea pentru binele ei şi al tău. Dacă o iubeşti cu adevărat, fă ce ţi-am spus.Tu eşti matur, ea e doar o copilă.Sau aşteaptă să crească, să devină şi ea adult şi apoi nu o să mai ai vreo grijă până atunci fi doar prieten cu ea. Oricând poţi fi acuzat de corupere de minori.Succes.

| Randal a răspuns (pentru AltcinevaPeAcestCont):

Da sigur tu poti renunta la prietenul tau? daca ai si e dragoste adevarata crezi ca ma joc cu ea? laughing

| Satanelmic a răspuns:

Cred ca parinti ei vor doar sa o protejeze. Sti cum sunt acum persoanele de varsta ta. Vor doar sa profite si sa "atinga". Si fetele de 14-15 ani se lasa mai usor. Ce ar fi sa aranjati cu parinti ei sa va intalniti undeva sa discutati intre 4 ochi. Poate asa v-ati intelege mai bine. Ce sa patesti? Nu cred ca o sa patesti nimic, n-o sa vina sa te bata laughing. Adica daca nu ai facut sex cu ea nu ai de ce sa patesti nimic!

| Skay22 a răspuns:

Pai ar putea sa depuna un fel de plangere ca ai,, abuza" de un minor. In rest, nu vad ce... Poti sa te duci si sa le faci impresie buna... Sa spui ce gandesti, gen :,, Eu nu m-as atinge niciodata de fiica dumneavoasta, domnule si doamna x", imbraca-te cat mai elegant cand te vezi cu ei (camasa si chestii d`astea). Baftaa! happy