| Denisu_9851 a întrebat:

Vreau sa ma angajez la Mc Donald's dar nu sunt sigura totusi. :-s multi mi-au spus ca nu e bine ca e urat ca bla bla bla chatterbox am vb cu un baiat care a lucrat 4 ani jumate si mi-a spus ca si acum au aceleasi reguli. Eu ca sunt minora, maximul de ore este 6 happy deci m`as putea duce de dimineata de la 6 pana la 12 si de la 12 sa ma duc la scoala[ ca atunci intru] :d
Am nevoie de un sfat, chiar nu stiu ce sa mai fac! at wits' end
Va multumesc :*

Răspuns Câştigător
| crazygirl_1208 a răspuns:

Da de ce nu? te-ai putea duce si de ce sa fie urat? dar de la 6 nu cred ca ai ce faci; eu iti recomand sa mergi...incercarea moarte nu are si nu e o rusine sa lucrezi indiferent de ce meserie prestezi bafta:*

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Si tu cand mai inveti draguta?

Eu zic sa astepti vacanta de vara ca sa te angajezi, desi e probabil sa nu te accepte...ca e bataie pe locuri si acolo,plus ca vei sta doar pe durata vacantei (in caz ca te axezi pe invatat).

Deci,sfatul meu e sa stai in bancuta ta,sa mergi la scoala si sa lasi Mc-ul.

Oricum,daca esti una mironosita, nu te baga, ca astia nu te baga manager in 2 zile,ci in functie de popularitate, experienta si pile.
La inceput o sa te puna sa faci curat cu matura si mopul prin tot restaurantul si trebuie sa fii un bun pupincurist ca sa te bage mai sus de atat.

Nu o spun din experienta mea, ci a unei prietene care a lucrat acolo vreo 4-5 ani.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Draga @denisu, nici nu ma intereseaza de scoala ta sau daca speli wc-uri sau esti manager la Mc. Eu doar ti-am dat niste sfaturi.

Te duce capul sa fii recunoscatoare pentru sfat - bine, daca nu- si mai bine!

| katy a răspuns:

Pai daca te primeste du-te.nu e vorba de urat dar nu prea ai timp de stat, ai de lucru continuu

| chiury a răspuns:

du-te merita sa incerci si vezi daca te angaeaza, stiu si eu pe cineva care a lucrat la MC ca sa faca bani, beneficia de multe lucruri, adica ea nu se plangea, si de unde stiu ei ca e rau la MC?

| pisoias a răspuns:

Nu e bine in sensul ca nu cred ca ai sa rezisti.La un moment dat vei renunta la una din ele.Stiu ca si banii sunt necesari dar scoala ar trebui sa primeze.De ce nu astepti pana la vacanta?

| mrrry a răspuns:

Este o mare responsabilitate si este foarte obositor la inceput; insa daca te acomodezi e totul o.ca. mai ales daca acesti banii iti sunt folositorihappy
Dar ai mare grija sa nu neglijezi scoala deoarece este foarte improtanta:*

| Denisu_9851 explică:

Va multumesc de raspunsuri dar mi-am gasit de lucru tot la mchee hee
@ I'm Perfect(a) nu fii tu atat de sigura cu scoala mea ca nu cred ca asta te preocupa acumhee hee mi-am gasit de lucru si cu scoala voi avea grija >D:<
[ Pile ] big hug va multumesc! :*

| CPR a răspuns:

Daca nu ai cel putin 16 ani ia-ti gandul, legal poti fi angajat doar de la 16 ani la 6 ore pe zi daca nu ma inselwinking

| rzvconnect a răspuns:

Si eu vreau la Mc.Donald's

| Cory_7231 a răspuns:

Daca consideri ca starea fizica ti-ar permite sa fi intr-un ritm continuu, trebuie sa iei in calcul si multitudinea de ore. Ceea ce inseamna ca 6 ore vor fi la serviciu iar altele 5-6 la scoala.Si eu am incercat in vacanta de vara chiar am muncit la un magazin alimentar 8 ore pe zi dar a fost obositor.Mai ales dupa 1 saptamana cand se acumuleaza oboseala...Te sfatuesc sa iei cea mai buna alegere pentru tine.winking
Sper sa te fi ajutat cu sfatul meu.Multumesc pentru atentie. Ceao