| Axer a întrebat:

Am o problema!
De obicei când mă masturbez aproape când să ejaculez mă opresc și tot fac asta doar ca să măresc durata placerii.
Dar nu voi mai face asta pentru că am inceput sa simt durere sub buric când fac asta probabil din cauza presiunii?
Doar mă gândeam daca duce la probleme grave:cancer ......etc

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt cazuri in care poti ajunge la impotență.

| Simpatic a răspuns:

Nu duce la cancer asta
da-ti drumul cand simti nevoia, numai amana, dar nu din cauza de cancer ci ca sa nu te mai doara sub buricwinking

| mihai69 a răspuns:

Nu duce la nimic.
Se cheamă "edging" ce faci tu. Și nici pe departe nu ești singurul.

| dullcat a răspuns:

Buna.Stai calm, nu exista nicio dovada ca asa ceva duce pe viitor la cancer.Probabil singurii care au de suferit sunt hormonii, fiindca la un moment dat este necesar si sa atingi orgasmul, altfel masturbarea nu e la fel de sanatoasa.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa apară unele probleme în urma masturbarii cu intreruperi.

| Hyperion7 a răspuns:

Nicio legătură cu cancerul și nici durerea de la buric nu are treabă.
Adică unde e prostata, respectiv testiculele și unde e buricul...dar e posibil sa fie de la altceva (poate vreo hernie care vrea sa se manifeste undercover laughing ),râdem glumim,dar daca ridici greutăți, asta ar putea fi.
Nu e nimic ineregula, ba chiar ajuta in anumite situații, gen ejacularea precoce (din câte știu), deci da.

| Mda01 a răspuns:

Cancerul se face de la multe, dar 100% nu de la asta, deci esti safe, singurul lucru pe care il pierzi este timpul dar fiecare avem prorpiile placeri legate de sexualitatea noastră si trebuie sa le respectam.

| filin a răspuns:

N-are nici o treabă, ce a ce menționezi se numește edging și este perfect în regulă să-l practici, nu de ce la nimic.