| Saveluc a întrebat:

Te-ai întrebat vreodată, De ce exista oameni care au succes și deși nu au școala?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia cunosc misterul pozitivitatii, atrag tot ce isi doresc in viata prin ganduri, altii nu reusesc sa faca asa ceva.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Pentru ca scoala nu are nici o treaba cu succesul.

| Hammurabi a răspuns:

Pentru că nivelul de inteligență e mai degrabă o amprentă genetică decât ceva obținut prin "ani de școală".
Școala te perfecționează și te șlefuiește, dar poți termina o școală, o facultate și dacă nu te duce capul prea mult, și mai departe te vei descurca, dar nu vei face mare lucru.
Asta e o discuție tabu.
Pentru că "politically correct" e că toți avem aceleași șanse la naștere.
Ceea ce e total fals.

| Endoryus a răspuns (pentru Hammurabi):

Ultima parte imi aduce aminte de o melodie. Cat adevar
https://www.youtube.com/watch?v=iop5yVCimYk

| oglindasultanului a răspuns:

Am stiut mereu. Conteaza cu ce idee se prezinta in public, de imagine si tot, se ocupa relatiile rudele sau prieteni.

| gogu220 a răspuns:

Cam asta e diferența dintre o persoană deșteaptă și una isteață.
Degeaba ai 3 facultăți dacă nu știi când să treci strada.