| BobTheCat a întrebat:

Stiu ca este o intrebare cam aiurea, insa cum ati defini voi un nesimtit/ o nesimtita? Multumesc! laughing

11 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Cei care nu au empatie si se iau de altii fara motiv, care nu inteleg cum trebuie sa se comporte in societate astfel incat sa nu deranjeze oamenii cu remarci penibile si asa mai departe.

| Lupică27 a răspuns:

Un bulangiu care tot ce face e sa ii deranjeze pe ceilalti. Parcheaza cazanu unde apuca, trece cu 100 km la ora pe trecerea de pietoni, se baga in fata ta la coada, vorbeste la tel pe speaker sa auda tot prepeleagu cat de ciumeg e el, bea bere la 0.3 si fumeaza slims, se imbraca numai cum e la moda si niciodata altfel, se da cu parfum dulce de muieri, sta parcat toata ziua in vagaunile de pariuri si pacanele, deocamdata cam atat, daca imi mai aduc aminte completez.

| ILikeBlackCats a răspuns:

Cineva care nu "simte" decat ce vrea el, adica in cele mai multe cazuri, cat ii e lui/ei de bine, indiferent de cum se simt ceilalti

| MistarGoGu a răspuns:

Golanu " cu BeMeWeu sau Mert care parchează cazanu " SH da pă Jermania pe un loc de Handicapat! Bonus mai are in geam si cartonasu de Handicapat cumparat cu Spaga!
( Aroganță )×2! Dar el sare sprinten din cazan trage 2 muci ia caruciorul si intra pe usa la Lidl sa " $parga " €uricii făcuți de fetele traficate in Jermania!

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Zi-le Don Gogu ca le zici bine!

| MistarGoGu a răspuns (pentru Lupică27):

Cunosc cel putin 70 de ghiolbani cu cefe late si fete pa Jermania care au cartonaș de Handicapat luat pe $paga *( anii 90 -2000 )! Mai au unii " bunul simt " sa foloseasca o
carja sa nu bată la ochi ca au luat cartonasu" de Handicapat pe $paga!

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

In mintea lor asta e ''smecherie'' au ''fentat'' statul laughing

| iliiiinca a răspuns:

O persoana lipsite de empatie, respect, care incalca limitele si intimitatea unei persoane

| alexm2004 a răspuns:

Un "nesimțit" sau o "nesimțită" poate fi definit(ă) ca o persoană care manifestă un comportament lipsit de respect față de ceilalți și care ignoră normele sociale.