| nyoentox2002 a întrebat:

Psihoterapeuții au contract cu casa de asigurări?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Îți recomand medanima

| nyoentox2002 explică (pentru RAY):

Ce e aia?

| RAY a răspuns (pentru nyoentox2002):

O clinica privata care lucreaza cu casa de asigurari https://medanima.ro/

| nyoentox2002 explică (pentru RAY):

Pai o clinica privata trebuie sa dai bani

| relian a răspuns:

Tu intrebi aici? Intreaba terapeutul la care mergi, ala iti spune sigur, daca lucra sau nu cu asigurarile. Ori suni, nu trebuie neaparat sa te deplasezi la locatia lor.

| Hyperion7 a răspuns:

Unii,nu toți.

| Furnicuta000 a răspuns:

Foarte putini sau deloc. Doar psihiatrii. Nu e ceva pentru care statul sa ofere din banii lui (sau banii nostri, ma rog). Si dentistii cica au contract dar li se da o suma derizorie care ajunge pentru 2-3 copii pe luna ca ei au intaietate nu adultii. Stomatologii oricum fac ce vor ei si pun ce pret vor ei de ajungi sa platesti 10.000 euro pe niste bucati din ceramica care nici nu mai sunt facute de mana ci cu niste aparate foarte performante de nu stiu unde puii mei intra aia 10. 000euro, dar asta e alta poveste.
Si psihologii au preturi mari, cam 200 lei pe 50 min dar banuiesc ca au multi ani de studiu in spate si se justifica cumva