| MistarGoGu a întrebat:

Pentru un premiu de 1 Milion € ai lua 4 prieteni sa trăiți pe o insulă 1 an?
Condiții!
# 30 minute / persoana / luna acces la tel / net
# hrana si apa asigurate la 2 luni
# un set de scule de constructie pentru tot grupul
# o statie radio DOAR pentru urgente!
# 4 lămpi cu gaz si 5 L combustibil pentru ele
DOAR cei care ar rezista minim 6 luni ar împărți premiul!

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Fratioare, daca insula are resurse, imi trebuie doar haine adecvate ca sa nu fac frigul, un cutit, un topor, o cana, o oala, o arma de foc de calibru mare (doar daca sunt animale periculoase) si un numar indeajuns de mare de brichete (ca sa nu consum energie si nervi sa fac focul prin frictiune)...si rezist oricat. Mi-ar fi insa imposibil sa convietuiesc cu alti 4 barbati (presupunand ca la barbati te-ai referit cand ai zis "prieteni"). Nu suport compania altor barbati si s-ar ajunge la conflict. Daca sunt singur sau cu femei, e perfect.winking

| MistarGoGu explică (pentru wildthing):

Cine a zis ca doar bărbați? Prieteni era la modul general... Poti lua 4 femei daca te tine " trompa "!
Conditiile alea erau puse tocmai ca sa nu iti bați capul cu vânat, si alte chestii, doar rezistenta la rupere de lume si de tehnologie! Poti citi, medita, f@@te o damă, dansa tot ce vrea muschiu tau de aventurier!

| wildthing a răspuns (pentru MistarGoGu):

Sunt capabil sa ma rup de lume si de tehnologie oricat de mult timp...nu-mi pasa.

| Lupică27 a răspuns:

Da, de ce nu dar ca sa reusesti depinde foarte mult pe cine iei cu tine.

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

Pai aici e " spilu " strategie si selectie! Fiecare om cu un anumit tip de personalitate si abilitati practice care sa asigure o " viața " decenta!

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

Daca pui 4 petarde intr-o oala si " bubuie " trezesti tot blocul de la atata zgomot... înțelegi ce zic!

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Da, boss.

| MistarGoGu explică:

Locația insulei aleasă prin tragere la SORTI din variantele : Europa *( Grecia ), Asia *( Indonezia sau Filipine ), America Centrala!