| CalinaXandra a întrebat:

Credeți în tarot? În tarotiste? Zodii și astrologie? Oameni care manifesta alți oameni sau situații?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu
Și nu

| dullcat a răspuns:

Nu cred in nimic din toate astea, thankfully. laughing Dar recunosc ca e amuzant asa din cand in cand sa faci corelari in privinta zodiilor.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu.Oamenii care manifestă de ce nu își manifestă un castel ori o nouă planetă, ori încetarea tuturor războaielor și îmbogățirea oamenilor, dispariția bolilor.Eu d-astea aș fi manifestat dacă era adevărat.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu, dar întrebare:Tu crezi in Dumnezeu?

| Nirvanaaa a răspuns:

Neah, nu cred in așa ceva.

| CleanHeart a răspuns:

Cred in caracteristicile zodiilor si energia lor dar fiecare putem ajunge la rezultatu dorit daca urcam la nivelu potrivit dar am observat ca fiecare om are energia zodiei in care se afla, tarotul are si el ceva dar facut de un profesionist care s-a nascut cu daru asta, ceva ceva se nimereste cateodata, sunt niste lucruri mai profunde si e misto sa le intelegi dar fara sa te pierzi in ele sau sa devii fanatic, spiritualitatea e frumoasa atata timp cat o combini cu practicu si ramai realist ca sa mentii o balanta dar clar viata e mai mult decat ceea ce vedem

| Lupică27 a răspuns:

Eu cred in zeama de varza.

| CalinaXandra explică (pentru Lupică27):

Se vede. Fac sarmale din tine la cât ești de varza

| Lupică27 a răspuns (pentru CalinaXandra):

Ooo, a rupt asta! laughing

| RedMarr a răspuns:

Nu stiu daca A Crede.e cea mai potrivita Expresie.
1)Astrologie - Da, pot exista influente sau unele intamplari prin care putem trece/experimenta...dar, Alegerea Ramane la Noi. E ca mersul printr-un Decor-Scena iluminat de Proiectoare cu diverse Culori.
2)Tarot - nu stiu - n-am intalnit pe nimeni care are talent la asa ceva. Dar si aici e vorba de o Alegere(inconstienta) a unor carti - care sunt 'traduse'.
Oricum nici una, nici alta nu-ti plateste factura/rata la banca happy