| Anonim59262829 a întrebat:

Acum 2 ani cam prin luna octombrie am facut o greșeală, să fac o scurta introducere, m-am îmbătat, n-am mai știut de mine și am fost filmat, filmarea a ajuns virală în oraș și de aici înțelegeți voi, iar acum după atâta timp mulți încă mai fac glume pe seama asta, recunosc că am greșit, dar cu toate că le spun să înceteze, nu vad nici-un rezultat, ce pot sa fac mai mult?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa dai in judecata pe cel care te-a filmat si propagat filmuletul pe internet, cerandu-i despagubiri de bani si evident stergerea filmuletului.

| Holiday a răspuns:

Si te-ai gandit ca nu ajunge sa faca glume pe seama ta doar cei din oras, ci si noi aici?! Macar pune filmarea s-o vedem si noi.laughing

| StoicAnalysis a răspuns:

Ai incercat sa ignori? De obicei oamenii care se aprind sau se supara sunt adesea oamenii care li se prelungeste "tortura".

| Anonim59262829 explică (pentru StoicAnalysis):

Am incercat, si cred ca asta este singura soluție, să o fac în contiunuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa nu mai bei.
Si să ignori total discutiile ca si cum ar fi despre alta persoana.
Cand le spui să inceteze arati ca te afectează si ei vor continua doar ca sa te sicaneze.
Dacă vei afișa că nu-ți pasă se va uita totul.

| Anonim59262829 explică (pentru anonim_4396):

Eu am mai mars la petreceri si am mai băut dar n-am mai ajuns niciodată în ipostaza respectivă

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim59262829):

Păi știi cum e. Oamenii sunt răi și abia asteaptă să greșești.
Și te compromiți definitiv.
Era mai bine să faci plângere penală că ai fost filmat fără acordul tău și probabil asta ar fi intrat sub incidența legii.
Unde ai găsit așa "prieteni" care după ce te-au filmat mai și râd de tine ani la rând?

| Anonim59262829 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu, dar oricum nu mai am o relație apropiată fața de ei, 2-3 din ei care nu a fost acolo la evenimentul respectiv si nu au insistat pe subiectul asta pana acum

| Anonim59262829 explică (pentru Anonim59262829):

Ideea e ca la evenimentul ala o persoana s-a oferit sa ma duca acasa si fix respectivul m-a filmat si tot el a doua zi a facut filmarea virală

| LisaJulie a răspuns:

Ceea ce au făcut respectivii oameni ca te-au filmat a fost foarte urat! Vor uita dar nu in viitorul apropiat! Încearcă sa aduci în discuție alt subiect!

| Anonim59262829 explică (pentru LisaJulie):

O singura persoana m-a filmat, s-a oferit sa ma duca acasa, si cand m-a vazut pe jos m-a filmat, si a facut virala filmarea

| Jessica1235 a răspuns:

Ei fac mișto de tine fiindcă observă că te afectează, practic se hrănesc cu asta, ignorăi pur și simplu, nu va mai fi distractiv și o să te lase în pace.