| Okrutne a întrebat:

Bună, recent am început să îmi caut un job part-time remote, dar nu prea am găsit nimic pe internet. am găsit o o variantă de job care se numește operator-flexibil.com, ei spun că este vorba despre un operator de chat și că trebuie sa conversezi cu oameni din multe țări pe diferite subiecte contra-cost, nu știu ce să zic despre treaba asta, am cateva dubii in privinta site-ului. A mai lucrat cineva pe site-ul asta?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In ce esti specializat?
ce profesie si experinta ai si in ce domeniu?

| Okrutne explică (pentru Violleta2022):

Lucrez in momentul de fata in call center, am functia de consultant vanzari, dar mi-as dori sa mai fac ceva in paralel.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Okrutne):

Ia-ti si un job real, afara, in lumea reala, care ti-ar face foarte bine, ca te scoate din lumea virtuala.

| Okrutne explică (pentru Violleta2022):

Nu multumesc, ma simt mai bine lucrand de acasa, si castig mai bine decat daca as face-o "in realitate" Multumesc pentru raspuns

| Violleta2022 a răspuns (pentru Okrutne):

Vineri ai pus intrebarea despre "operator-flexibil" si duminica seara declari ca lucrezi deja la call center?

Cand dumnezeu te-ai angajat?

| Okrutne explică (pentru Violleta2022):

Am un job remote de multa vreme, dar mai doresc ceva in paralel, eu voiam sa aflu informatii despre jobul la care am aplicat recent, nu sfaturi despre viata. Multumesc!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am fost. Te invită să participi la o șarlatanie din zona porco chat. Asta e așa zisa conversație. Îl minți pe client cu cuvinte porco, să îl ții cât mai mult în conversație, el sperând că se va întâlni cu tine vreodată să faceți treaba aia. în timpul ăsta situl îi ia banii, din care îți dă și ție ceva. Dacă nu ți-e scârbă și nu ai scrupule să minți.

| Okrutne explică (pentru sadrian46):

Am inteles, acolo scria ca sunt diferite subiecte de vorba, exista doar subiectul asta de porco? si cati banii ii iau lui si cat iti ofera tie?

| sadrian46 a răspuns (pentru Okrutne):

Numai subiecte porco, ia tu îl minți continuu pe client, ca să îl ții de vorbă.