| samiZiciPompier a întrebat:

Cum fac sa am mai mult volum?

Eu merg usurel spre chelie vad sad sunt pe la jumate in procesul asta adica nu sunt chel ca mosii dar nici ca la 20 ani.

12 răspunsuri:
| samiZiciPompier explică:

Eu auzisem ceva de terapia cu balega de ponei. E de la vraci. Se face masca si se pune pe chelie.
laughing

| Simpatic a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Orice ar face omul daca ar functiona happy

| dullcat a răspuns:

Poti incerca masca cu henna care nu coloreaza, din aia simpla.Am tot recomandat-o pe aici fiindca e foarte faina, iti adauga volum si mai reduce din caderea parului, cea din urma fiind (sau ar trebui sa fie) printre prioritatile tale.La sfarsitul zilei, orice ai folosi, iti dai seama ca nu te poti lupta nici cu genetica si nici cu trecerea timpului.Desigur ca esti liber sa incerci si sa ramai totusi macar un pic pozitiv.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca îți permiți, fă-ti un implant de par.
Daca nu, singurele variante ar fi ori un șampon care îți face volum, ori o pudra de volum sau vreun fixativ...in rest...

| Yasmin875 a răspuns:

Se activează cu Wash&go.

| ariel13 a răspuns:

Mergeți la un medic pentru a rezolva asta.

| AncaDorina1993 a răspuns:

Poți încerca șamponul acesta. E un pic costisitor ce-i drept, dar ajuta la creșterea părului, iar pentru cei cu mătreață e perfect alaturi de un spray tot pentru păr.
https://foreverliving.ro/aloe-jojoba-shampoo-art1178-1?rid=400-000-769-127

Miroase frumos pentru orice tip de păr

| samiZiciPompier explică (pentru AncaDorina1993):

Multumesc doamna. Totusi a ce miroase? Ca poate mai intalnesc cate o domnita si nu vreau sa put.

| AncaDorina1993 a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Miroase fain are aloe Vera in el, ulei de jojoba, ulei de măceșe, mirosul e proaspăt cu note de fructe tropicale și aromă faină de pepene galben. Ff plăcut. Sigur o sa ii placa și domniței?
Nu e o mică avere, e undeva la o sută și ceva de lei. Și îți ajunge câteva luni bune