| Nirvanaaa a întrebat:

Salutare!

Aceasta intrebare e adresată persoanelor cu breton: cei care aveți, cum reușiți sa îl mențineți sa arate cât de cât ok in fiecare dimineața?
E greu de întreținut? Și cam cât de des mergeti la salon ca sa îl retușeze?
Iau in calcul sa îmi fac un breton happy și având in vedere ca sunt și roșcată și pierd timp și cu vopsitul aș vrea să știu cât de mult timp mi-ar lua sa întrețin o asemenea tunsoare.
Mulțumesc! Să aveți o seară faină!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Voi femeile observ ca aveti o multime de stres, cu parul, cu machiatul, cu alegerea culorii rujului, "-cum imi sta rochia" etc
la noi barbatii (nu fatalii) totul este atat de simplu, fie te tunzi cat mai scurt daca astfel te avantajeaza fie fara bretonwinking

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

Sau ca mine daca am chelie avansata imi fac breton la spate si aia e

| Nirvanaaa explică (pentru Simpatic):

Ferice de voi, ce sa zic. happy

| Simpatic a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Ma bucur, noua ne plac cei si cele cu simtul umoruluiwinking

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Glumet ca de obicei, cel putin sa nu te schimbiwinking
si eu ma tund scurt in majoritatea timpului, ma avantajeaza mai mult

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

Pentru mine nu mai e o gluma ci un stil de viata, acum mai ales cand totul se bazeaza pe lovele, cazan, sala si cosmetica.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Bravo tie, este felul tau de a fi
totul este bine daca esti asumat!
stai linistit ca nici eu nu suport proxenetii si 'proxenetele ' lor, indiferent de gradul lor de cultura sau finante, pentru mine sunt josniciwinking
asa ca nu dau 2 bani pe ce masini au ei si ele pe cum arata sau cine sunt eiwinking

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

Si tu esti ca si mine, smeche mafiot de grad superior, colonel sef de sef dar nu ne aratam, avem in dotare pistol nu panza de bomfaier ca astia.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Si totusi "panza de bomfaier" este de pe piesa cu brugner este?
superba piesa cu adda! eu nu-s cu pistoale sunt cu bata de baseball si baston telescopic, si am pus multi cocalari la respect dar mi-a adus probleme si dosare happy
si chiar daca nu e de pe piesa aia, tot iti recomand sa ascultiwinking
https://youtu.be/LtUsn2cADkw?feature=shared&t=163

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

Da, o stiu piesa pe dinafara...
eu n-am fost amenintat cu dosar niciodata dar oamenii cu care stateam erau filati si am fost is eu la randul meu, nici in ziua de azi nu am fost chemat sa declar nimic, si dac sunt oricum nu declar nimic in favoarea militiei.

| blairelovesmusic a răspuns:

Tin minte ca si eu voiam sa am breton fiindca am fruntea putin cam mare, dar eram odata pe coridorul liceului acum 5 ani si am vazut o fata din alta clasa cu breton si i-am zis ca îi sta bine si ca vreau si eu coafura asta iar ea mi-a zis ca trebuie sa ai foarte multa rabdare, ca e foarte greu de intretinut, mi-a spus foarte pe scurt, fara detalii. De salon nu mi-a zis nimic. Acum am coafura wolf cut si imi sta foarte bine, mai ales ca am fața rotunda. Sincer, eu cred ca daca o fata are kilograme in plus îi sta mai bine cu parul scurt, iar daca esti slaba iti sta bine cu orice coafura posibila. Daca nu ai fruntea mare, nu cred ca ar trebui sa porti breton. Dar fiecare e liber sa faca ce vrea.

| OuțNevopsit a răspuns:

Să presupunem: dimineața - te scoli... ciufulită. Îl uzi - îl pieptăni puțin ( 1 minut ). Iese ca nou-nouț. Greu? tongue

| Nirvanaaa explică (pentru OuțNevopsit):

Asta nu e valabil la toată lumea. Depinde și de structura firului de par.
Problema e cu uscatul lui cât sa stea ok.

| PepinoFlorin69 a răspuns:

Eu de obicei imi faceam bretonul cu grenada